Šola v naravi 7. razred – CŠOD Radenci ob Kolpi

Od 9. 01. do 13. 01. 2023 so se učenci 7. razredov z razredničarkama udeležili šole v naravi, ki je potekala v CŠOD v Radencih ob Kolpi.
Program šole v naravi je bil pester in raznolik, izvajale so se naslednje dejavnosti:

• orientacijski tek,
  • preživetje v naravi,
  • lokostrelstvo,
  • plezanje,
  • pohod in ogled kraške jame Kobiljače,
  • kolesarjenje,
  • orientacija,
  • gozd ob reki,
  • prva pomoč,
  • izdelava belokranjskih pisanic,
  • peka belokranjske pogače,
  • belokranjski plesi,
  • shema šolskega sadja in zelenjave,
  • športne igre,
  • kače se ne bojim,
  • nočni pohod in športne igre,
  • gledališka igra,
  • večer ob ognju.

Vse delavnice so bile zelo zanimive in poučne, otroci so uživali in aktivno sodelovali prav v vsaki od njih. Tudi večerna animacija je bila zelo pestra in zanimiva, kjer so naši učenci aktivno sodelovali in bili zelo ustvarjalni. Prav tako so bili naši učenci s strani učiteljev CŠOD pohvaljeni za odlično vedenje in sodelovanje.
Pozitiven učinek šole v naravi je predvsem povezanost učencev, ki so jo začutili v skupnih dnevih bivanja. Otroci so se zelo povezali med seboj, spletli so nove prijateljske vezi. Tudi učiteljici sva naše učence spoznali v čisto drugi pozitivni luči in tako smo se med seboj še bolj povezali. Razredna skupnost se na takih stvareh lahko zelo poglobi, saj so se učenci morali naučiti prilagajanja drug drugemu, sodelovanja in sprejemanja med seboj. V šoli v naravi so se otroci učili samostojnosti, odgovornosti do okolja, skrbi za svoje stvari in pomoči drug drugemu. Po šoli v naravi smo vsi učenci in učitelji bogatejši za zelo lepo izkušnjo skupnega bivanja, učenja in druženja, ki nam bo ostala za vedno v spominu.

Razredničarki Manica Pukšič Gomboši in Olena Gabor