Obisk Srednje šole za gostinstvo in turizem Radenci

V četrtek, 11. maja 2023, sta se dva učenca iz 9. razreda udeležila prireditve na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci, v okviru katere so se dijaki zaključnih letnikov predstavili s svojo praktično nalogo v okviru poklicne mature: »Prlekija skozi oči mladih«. Dijaki so predstavili številne kulturne in turistične znamenitosti Prlekije in pripravili kulinarične dobrote, ki so značilne za Prlekijo.

Učenca sta se udeležila tudi tekmovanja za osnovnošolce in osvojila 1. mesto.

Zapisala: Tadeja Recek

rbt
SVET GLASBIL IN ŽIVLJENJE NA GRADU

KULTURNI DAN – 6. RAZRED

Učenke in učenci 6. razredov so v četrtek, 11. maja 2023 utrjevali svoje znanje o glasbilih na ptujskem gradu, kjer hranijo najbogatejšo zbirko različnih glasbil v Sloveniji.

Najprej so utrdili znanje o slovenskih ljudskih glasbilih, nato pa spoznali še nekatere zanimive neevropske inštrumente. Sledil je sprehod skozi zbirko in reševanje na to temo pripravljenih delovnih zvezkov. Ogledali in poslušali  so  godbena in salonska glasbila, arheološke inštrumente pri katerih najbolj izstopa rimska tibia, na koncu pa so še preizkusili kako delujejo orgle.

Alenka Brulc-Šiplič