Skoči na glavno vsebino

TEKMOVANJA IN NATEČAJI

Medobčinsko posamično tekmovanje iz atletske za osnovnošolce

Medobčinsko posamično tekmovanje iz atletske za osnovnošolce

V sredo, 15. 5. 2024, je v Murski Soboti potekalo medobčinsko posamično atletsko tekmovanje za osnovne šole. Naši učenci so dosegli naslednje rezultate:Matic Hanc 3. mesto v teku na 300 mTian Kuzma 3. mesto v suvanju krogleBea Kokol 2. mesto v suvanju krogleUrška Hari...

Podelitev bralne značke

Podelitev bralne značke

BRALNO ZNAČKO sta osnovala pisatelj Leopold Suhodolčan in prof. Stanko Kotnik. Prve – PREŽIHOVE ZNAČKE – so bile podeljene maja 1961 na Koroškem, zato še danes podeljujemo priznanja za osvojeno BRALNO ZNAČKO v mesecu maju.Naša svečanost je bila 15. 05. 2024 v KULTRUNI...

Državno tekmovanje iz kemije za Preglovo priznanje

Državno tekmovanje iz kemije za Preglovo priznanje

V soboto, 11. 5. 2024 je v Ljubljani na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo potekalo državno tekmovanje iz kemije za Preglovo priznanje. Tekmovanja se je udeležil VID ROGAN učenec 8. razreda.  Mentorica Mojca Valenko Mesarec

Nastop na regijskem srečanju otroških folklornih skupin

Nastop na regijskem srečanju otroških folklornih skupin

Plesalke in plesalci Mlajše folklorne skupine OŠ Tišina smo se v soboto, 11. 5. 2024, udeležili Regijskega srečanja otroških folklornih skupin Ringaraja 2024 v Selnici ob Dravi. Potekalo je vse tako kot mora; imeli smo se lepo in folklorno srečanje je bilo v...

Goreče sporočilo: ozaveščen sem všečen

Goreče sporočilo: ozaveščen sem všečen

Nacionalni inštitut za javno zdravje OE Murska Sobota, nas je tudi letos povabil k sodelovanju v likovnem natečaju " Goreče sporočilo: ozaveščen sem všečen"*, ki nagovarja k premisleku o pomenu zdravih življenjskih izbir. Zapisali so takole: Z ozaveščenimi in zdravimi...

Zeleni kviz – Zaključno tekmovanje

Zeleni kviz – Zaključno tekmovanje

V torek, 23. 4. 2023, je potekalo zaključno tekmovanje v Zelenem kvizu na temo podnebne spremembe. V pripravljalnem delu so učenci 4. in 5. razredov od decembra reševali naloge na dodeljeno temo, razdeljene na pet sklopov: Splošno o  podnebnih spremembah Ekstremni...

Zabava s kuhanjem in kuhanje za zabavo; s projektom »Kuhna pa to«

Zabava s kuhanjem in kuhanje za zabavo; s projektom »Kuhna pa to«

V petek, 25. aprila so se v murskosoboškem BTC-ju pred trgovino Interspar predstavile tudi učenke naše šole in pokazale, da so prave mojstrice pri peki tradicionalnih pirinih palačink s skutno-jabolčnim nadevom. Nina Lovenjak [ngg src="galleries" ids="154"...

Slovenska bakla OI Pariz 2024 na Tišini

Slovenska bakla OI Pariz 2024 na Tišini

Slovenska bakla je v torek, 23. 4. 2024, obiskala tudi Tišino. Dogodka so se aktivno udeležili tudi učenci naše šole. Kar nekaj jih je imelo veliko čast, biti tudi nosilec bakle. Upamo, da bo komu v prihodnje dana tudi možnost nastopa na Olimpijskih igrah....

Območna revija pevskih zborov

Območna revija pevskih zborov

V četrtek, 18. 4. 2024, se je v Gledališču Park v Murski Soboti odvila Območna revija pevskih zborov, kjer sta sodelovala tudi oba naša zbora Otroški pevski zbor Plavčki in Mladinski pevski zbor Mavrica. Oba zbora sta se odlično odrezala. Strokovna spremljevalka,...

Nastop na območnem srečanju otroških folklornih skupin

Nastop na območnem srečanju otroških folklornih skupin

V sredo, 3.4.2024, sta se Starejša in Mlajša folklorna skupina Osnovne šole Tišina udeležili Območnega srečanja otroških folklornih skupin. Območno srečanje je potekalo v Beltincih. Mlajša folklorna skupina se je predstavila s spletom O drobnih pticah. Violinistka...

Pripomočki za slabovidne