Skoči na glavno vsebino

Včeraj so nas na naši osnovni šoli obiskali učitelji Glasbene šole iz Murske Sobote in nam predstavili različne instrumente. Imeli smo priložnost videti in slišati klavir, kromatično harmoniko, trobento, pozavno, prečno flavto, violino in kitaro.

Vsak učitelj nam je podrobno predstavil svoj instrument, povedal nekaj o zgradbi, zvoku ter nam zaigral nekaj kratkih melodij. Bili smo navdušeni nad njihovim znanjem in spretnostmi pri igranju.

Nato smo imeli priložnost slišati tudi nekaj naših učencev, ki že obiskujejo glasbeno šolo. Zelo so se potrudili pri predstavitvi svojega instrumenta in odlično so zaigrali nekaj melodij. Na koncu smo se vsi strinjali, da je bil ta obisk zelo poučen in zabaven ter da smo se naučili veliko novega o različnih instrumentih. Mnogi med nami so se celo odločili, da bi se radi naučili igrati kakšen instrument, morda bodo celo obiskovali glasbeno šolo.

Pomočnica ravnatelja Hema Hanc

(Visited 13 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne