Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 5. oktobra 2023 je na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Radencih, potekalo že 14. regijsko tekmovanje za Zlato kuhalnico. Tekmovanje poteka pod okriljem Turistične zveze Slovenije. Na tekmovanju je sodelovalo devet osnovnih šol, ki so pri delu pokazale veliko spretnosti, medsebojnega sodelovanja in znanja na področju kulinarike. Med tekmovanjem pa so bili mladi kuharji in kuharice pod budnim očesom komisije, katera jih je spremljala in ocenjevala.

Letošnja predpisana receptura je bila: mineštra, pirine palačinke s skutno sadnim nadevom in napitek iz šipkovega čaja z dodatkom vrtnic.

Tekmovanja so se udeležile tudi učenke naše šole in s kuhanjem osvojile zlato priznanje. Kuhale so: Lija Kukec, Gaja Šinko, Lena Lapoša, Alja Györek in Klara Brunec. Spremljali pa sta jih učiteljici Anka Brinar in Nina Lovenjak, pri katerima so se učenke pripravljale na samo tekmovanje.

Mentorici: Anka Brinar in Nina Lovenjak

(Visited 14 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne