Branje zgodbic otrokom v vrtcu

V sredo, 13. 12. 2023, so učenci in učenke 7., 8. in 9. razredov prevzeli vlogo pripovedovalcev in ustvarili nepozabno doživetje za otroke vrtca Plavček. Branje zgodbic otrokom v vrtcu je čaroben način, kako prenesti praznično vzdušje in spodbuditi ljubezen do knjig že v zgodnjih letih.

Poudarek na branju v dveh jezikih je pripomogel k bogatitvi jezikovnega okolja otrok. Slovenske in angleške božične zgodbe so se prepletale, raziskovale in oživele skozi izražanje starejših otrok. Medtem ko so se v slovenščini srečali z domačimi prazničnimi junaki, so v angleščini odkrivali svet božičnih tradicij na drugačen način.

Zgodbe so brali

Filip Kolenc, Bine Štefanec, Neja Jančarič, Iva Vogrinčič, Gaja Šinko, Lena Lapoša, Mila Veren in Taja Marič v sovenščini.

Eva Rogač, Kaja Vučkić, Mia Poldauf, Ema Šipoš, Žana Kolman in Maruša Sečko v angleščini.

Mentorice:

Bernardka Jureš, Vladka Nemec Koštric