Skoči na glavno vsebino

V  sredo, 21. 2. 2024,  je na OŠ Puconci potekal 34. Medobčinski otroški parlament. Osrednja tema parlamenta je bila Duševno zdravje otrok in mladih.

Na Medobčinskem otroškem parlamentu je sodelovalo 32 učencev iz 16-ih šol. Iz OŠ Tišina sta se ga udeležili učenki Klara Brunec in Urška Hari, ki sta bili izvoljeni na Šolskem otroškem parlamentu in sta zelo dobro zastopali našo šolo. Predstavitve so se odvijale v telovadnici OŠ Puconci.

Učenci so bili razdeljeni v 4 skupine, v katerih so ustvarjali na naslednje teme:   Kaj je duševno zdravje? Moji viri pomoči;  Vpliv okolja na moje duševno zdravje ter Spremembe za krepitev mojega razvoja. Vsaka skupina je poročala o svoji temi. Na koncu so kandidati sami izvolili dva predstavnika. Izvoljena je bila učenka iz OŠ Bakovci in učenec iz OŠ II Murska Sobota. Ta dva predstavnika sta se uvrstila na Regijski otroški parlament.

Zapisala:
Aleksandra Žnidarič,
mentorica otroškega parlamenta

(Visited 39 times, 1 visits today)
Pripomočki za slabovidne