Bralne urice v šolski knjižnici

Spet je tu december, poln veselja, upanja, dobrih želja in druženja v krogu najdražjih. Tudi v šolski knjižnici smo se družili z učenci prvega triletja in se pogovarjali o veselem božiču in DOBRIH MOŽEH, ki nas obiščejo pri nas in tudi po svetu. Seveda smo tudi v knjižnici dobili darilo – KNJIGO, ki smo jo skupaj prebrali in se o njej pogovarjali.
Izvedeli smo, kako sta na praznični večer BIBI IN GUSTI SIPALA SREČO. Tudi mi smo prejeli delček te sreče in otroci so jo ponesli v svoje domove k svojim domačim. Na koncu smo zapeli pesmico o SREČI : »HEJ, SREČA LJEBEČA, SAJ TI SI ŽE V NAS.«
Oglejte si nekaj utrinkov iz našega prijetnega druženja.

VSE DOBRO V PRIHAJAJOČEM LETU, knjižničarka Valerija Trajber

Kuhali so se DÖDOLI

Ko se kaj kuha v naši gospodinjski učilnici, zadiši skoraj po celi šoli. Prejšnji petek, 15. 12. 2023, pa je dišalo po tradicionalnih dobrotah kot je ajdova juha z jurčki, dödoli in zraven še jabolčni kompot.

Otroci otrokom je sestavni del naslova projekta Kuhnapato in ob enem eden izmed glavnih motivacijskih elementov spodbujanja mladostnikov k sprejemanju zdravega življenjskega sloga na področju prehrane.

Spoznavanje prehranske tradicije svojega kraja, regije.., jedi prednikov in priprava le-teh v skladu z današnjimi potrebami telesa.

Pa vendar je »kuhanje« le del procesa za dvig kulture prehranjevanja, ki mu botruje učenje veščin, predvsem ročnih, veščin sodelovanja v skupini, komuniciranja, delitve dela, veselja do dela, koncentracije in ostalih spretnosti, ki pripomorejo k boljšim rezultatom otrok na vseh področjih. Tako v relativno manj formalnem okolju otroci na sproščen način osvajajo znanja, ki so podlaga za samostojnost, ne-nazadnje tudi »kuhanja« ali priprave hrane – doma.

Mentorica Nina Lovenjak